Probouzíš se a paměť se kalí. Vzpomínky máš zamlžené. Ležíš na něčem tvrdém a studeném. Vstáváš a s hrůzou zjišťuješ, že je to… Pitevní stůl! Na zemi leží pohozen lékařský plášť, galoše a divný ostrý předmět, kterým by se mohla provádět lobotomie.

Vypotácíš se z pitevny do zdevastované laboratoře a hledíš na dámské rudé střevíce. Zita. Bývala tvou asistentkou. Zvířecí strach. Zvířecí krev. Zmrtvení. Výroba. Experiment.

Vstupuješ do skladu plného jedů. Některé sublimují ve vzduchu, jiné v podobě krystalů unikají ze sklenic. Modrá. Žlutá. Oranžová. Bílá. Tvoje barvy. V hlavě slyšíš skřeky. Škrabání pařátků. Třepot křídel. A další nepopsatelné zvuky. Chceš tomu uniknout.

Další místnost. Zíráš na baňky plné slibných kapalin. Agonie. Extáze. Sny.

Jednu odzátkuješ a ochutnáš.

RED ROOM.

Všechno září rudě. Vybavuješ si své staré já. Bezskrupulózního muže v bílém provádějícího testy na těch nevinných tvorech.

Ticho a tma. Studené kovové mříže. Podlahu pokrývá vrstva mazlavého bahna. Vězení. Bolest. A zase ten křik.

Musíš tomu utéct! Pádíš chodbou a rozrážíš nejbližší dveře. Archiv! Můžeš si počíst o svých hrůzných činech.

Jako smyslů zbavený utíkáš dál. Oknem probleskne sluneční paprsek. Před tebou se vyloupne pokoj s křeslem a zbytky postele. Uléháš na měkký koberec a vyčerpaně usínáš.

Probouzíš se a paměť se kalí. Vzpomínky máš zamlžené. Ležíš na něčem tvrdém a studeném. Vstáváš a s hrůzou zjišťuješ, že je to… Pitevní stůl! Na zemi leží pohozen lékařský plášť, galoše a divný ostrý předmět, kterým by se mohla provádět lobotomie…