kdo-je-ta-zrzkaNekromantka či telepatka? Od všeho něco, plus sexappeal a vražedný instinkt kobry královské, to je Magnólie. Díky svým psychickým schopnostem a jazyku ostrému jako břitva se dostala z každé šlamastiky. Zatím…

V jejích žilách koluje krev staré rasy, díky níž stárne mnohem pomaleji než běžní smrtelníci.

„Na Magnólii a démonu příjemně překvapí tvůrčí zaujetí a stylistická dovednost, které dodávají ději výraznou spádnost a napětí. Do akčního vyprávění plynule zapadnou neokázalé, ale osvěžující erotické tóny, expresivní hovorový jazyk postav, početné drsné výrazy zejména v Magnině komunikaci. Inteligentní humor a nadhled spisovatelky vyčleňuje román z běžné produkce subžánru meče a magie.“
Františka Vrbenská, spisovatelka, publicistka a dobrá víla české f/sf knižní scény

„Česká knižní fantasy scéna je chudší, než bychom si my – milovníci tohoto žánru – přáli. Avšak i v tom málu děl, které mají to štěstí a jsou v našich tuzemských nakladatelstvích vydány, se najdou místy opravdu výtečné kousky, jenž mě chytí za vlasy a omotají si mě pevně kolem sebe. Jedním z nich je cyklus o Magnólii od autorky Haniny Veselé…“
Martin Stručovský, šéfredaktor Sardenu

Cyklus o Magnólii

cyklus-magnolie

Magnólie a démon

Samostatný román a chronologicky první příběh odehrávající se v přímořské Plaveně okolo roku 826. Magnólie je studentkou psioniky, nevyniká ve fyzickém boji, ale nechybí jí vynalézavost. Zbrojní průkaz na její přednosti: naditý výstřih, ostrý jazyk, pestrá sprostá slovní zásoba. Volný čas tráví po výčepech, v rauši a občas fušuje do zakázané nekromancie. Tato její poslední záliba ji přivede do zajímavého špionážního dobrodružství, kde se to nejrůznějšími podobami nemrtvých bude jen hemžit.
Vyšlo 2012.

Slza pro dračího pána

„Slza pro dračího pána je, třeba jako Studená krev, především sympatická dobrodružka plná akčních scén, která se čte sama a nikde nedrhne. Samotná postava Magnólie je na tolik zajímavou a propracovanou postavou, že se stává parádním tahounem příběhu a čtenáře neomrzí. Veselá jde až na dřeň, takřka nulové popisy, žádné slovo tu není navíc. Nehrozí tedy rozvleklá a nudná kaše. Ba naopak. Příběh ke kolibřímu formátu perfektně pasuje. Děj sviští a čtenář v pohodě otáčí stránku za stránkou. Navíc se zápletka pokouší o trochu hlubší podtext, což je taky hodně sympatické.”
Zdroj: http://www.sarden.cz/2014-12-20-0000/recenze-hanina-vesela-magnolie-slza-pro-draciho-pana

Novela odehrávající se v Plaveně v roce 842. Jednohubka volně navazující na Magnólii a Démona a předehra k dalšímu románu Drak bere vše.
Kolibří edice, vyšlo 2013.

Drak bere vše

Samostatný román odehrávající se v mýtickém městě Thurg po roce 843.  „Noly“ už není mladá naivní adeptka psioniky, ale stala se z ní zkušená, atraktivní a možná brzo mrtvá „paní Magna“.

Co může být pro telepata bolestivější, než ztráta vlastních schopností? Možná smrt… „Drak“ je obsahově zatím nejrozsáhlejší částí cyklu, dark fantasy, v níž přátelství jde ruku v ruce se zradou, láska znamená slabost a pomsta má lahodnou chuť. Temný příběh je navíc obsazen množstvím osobitých postav, z nichž většina se jeho konce nedožije.
Vyšel v roce 2015.

Mrtví patří do hlíny

Na scénu přichází opět nekromanti. Odehrává se ve městě Sarindar a v poušti, někdy mezi léty 844–847. Zajímavost: Čtenář se dozví, jak to dopadlo s jednou z důležitých postav, která přežila zombie apokalypsu v románu „Magnólie a démon“. Tam ale zůstávájí její další osudy a životní dráha otevřeny.
Povídka, vyšla v časopise Pevnost č. 10/2015.

Hlízy strachu

Obsahově volně navazuje na Mrtví patří do hlíny, odehrává se ve městě Sarindar, kde vládne nekromantsko-korzárská oligarchie, někdy mezi léty 844–847.
Povídka, chystá časopis Pevnost na rok 2017.

Studená krev

Zde se setkáváme s Magnólií už jako se zkušenou telepatkou, která má do naivní žáby z Magnólie a Démona daleko. Novela stojí zcela samostatně mimo další příběhy a může posloužit jako vhodný začátek pro seznámení se s cyklem. V tištěné podobě vyšla v roce 2015 ve sbírce Marellion a odehrává se v roce 848, v Jižním hvozdu.
Zajímavost: Existuje již od roku 2014 jako volně stažitelný e-book, který je stále k dispozici např. ZDE

Mé jméno bude znít

Příběh o tom, jak se ze sympatické zrzky, tak jak ji známe z románů, mohla stát cynička z povídky Derteonský roh, rok 852.
Povídka, vyšla 2016 ve sbírce Hry s příběhem: Volání divočiny.

Derteonský roh

Odehrává se kolem roku 853.
Zajímavost: Úplně první příběh, v němž se Magnólie „zrodila“. V dějové ose je to však jeden z posledních příběhů.
Povídka, vyšla 2011 ve sbírce Hry s příběhem: Zločin a trest.

Plavenský div

Probíhá po událostech Derteonského rohu v roce 854 a je jakýmsi odrazovým můstkem pro chystaný román, Krev teče vždycky červená.
Zajímavost: Chronologicky zatím poslední příběh.
Povídka, vyšla 2012 ve sbírce Hry s příběhem: Ocel a krev.

Krev teče vždycky červená

Plavena, Minkor, zejména rok 854.
Samostatný román chystaný na rok 2017.

Všechny příběhy jsou ukončené, nejedná se o díly série a není nutné je číst chronologicky!