Když hledáte opuštěného zubaře, může se stát, že najdete celou kliniku. Taky opuštěnou. Jen ten opuštěný zubař tam nebyl. Tak třeba příště…

Tuto „Klinik Bizár“, mi přihrál osud při pátrání po jisté vile se zubní ordinací. Tajemná stavba chátrá na kraji jednoho malého města. Zvenku je skoro celá pohlcena keři a další náletovou zelení, a chráněna bytelným plotem, který bylo třeba překonat. Vstup do budov už těžký nebyl. Podle toho také vypadalo první patro. Zničené, posprejované, plné nepořádku. O to větším překvapením byla „krevní ordinace“ v druhém patře. Plná divných přístrojů. Upír by si tu možná udělal výživný koktejl (z nás). Život je krev, stálo na lůžku. Naproti se nacházela kancelář sestry – její duch, či jiná záhadná entita, se šklebí z protějšího zrcadla.

Lůžkové oddělení ale dopadlo prachbídně. Ani ruinexová kuchyně a zbytky jídelny nestály za fotku. O co byla ale zničená první část budovy, o to větší skvost se nacházel o kus dál. Tmavá „laboratoř“ s demižony částečně naplněnými záhadnou kapalinou. Mně neznámé vybavení a dva jako by „mikroskopy“, z nichž se vyklubaly zvětšováky na rentgenové snímky. Vana vedle snad sloužila na vývojku a ustalovač, lampy na stole (já v nich viděla kamery) při plném chodu vyzařovaly červené světlo, při němž se zřejmě vyvolávaly RTG snímky. Byla tam i řezačka na film a fotopapír.

Stará budova má také zajímavou půdu, plnou odloženého nábytku.

Celé místo je pro mě tajemné jako Hrad v Karpatech. Bohužel se mi podařilo o jeho historii zjistit jen málo. Původně to byla okresní nemocnice, která je už velmi dlouho mimo provoz. Zvláštní je, že tu zůstala dokumentace – ručně vyplněné formuláře – o vyšetření pacientů, kteří zde byli hospitalizováni v 70 a 80. letech minulého století.