Jednoznačně nejkrásnější opuštěné místo, které jsem toho roku u nás navštívila. Zámeček jsem si zamilovala z fotografií a také jsem ho podle nich sama našla. Trvalo skoro půl rok, než byl čas se tam vypravit. Místo tehdy ještě nebylo notoricky známé. Sice jsem ho nenavštívila v době plné slávy, kdy se tam lezlo složitě sklepem. Myslím však, že jsem ho stihla ještě pořád dost pěkné. (Měsíc po mně tam byla jedna nepopulární parta, had zmizel, nějaké věci si asi odnesl i sám majitel a místo poněkud ztratilo na fotogeničnosti…)
Jedeme tři ženské z Prahy a vlakem, celkem anabáze 😊 Lovecký zámeček/Krysí zámek/ Zámek s hadem/Slytherin Castle (velmi fotogenická zmije naložená ve sklenici lihu), jak různě se mu mezi urbexery říká, ale za trochu nepohody stojí.
Je plný podivných věcí, pavučin a myší. Největší puch je v přízemí, kde jsou uskladněné pytle se zrním. V garáži stojí zaparkované auto, v kůlnách jsou zahradní stroje, traktory… Jeden traktor trčí v zarostlém atriu. Je tu spousta vycpaných trofejí, vydělaných kůží a zvířecích lebek. Tyto věci ale pomalu mizí v batozích návštěvníků… Probírám se fotografiemi rodiny, úmrtními listy, pohledy z cest. Nalézám i fotografie kmene kanibalů, fotografie TGM… Nemohu tomu uvěřit, je tu tolik věcí!
První mnou nalezená zmínka o urbexu na tomto místě je z ledna 2018, ale zřejmě se sem lezlo už i 2017 a dříve. Působí to, že zde byli zloději a udělali nepořádek v několika místnostech, ale možná to bylo úplně jinak. Pokusy o rekonstrukci jsou nedávného data (na chodbě v přízemí nevybalená nová okna a dveře), nové boty v botníku, kalendáře z 2014, faktury ještě novějšího data. Rodina měla ráda lov a psy, všude jsou psí fotky a dekorace, také dobrý alkohol – whisky, víno… Rozhodně měli vkus. Dochovala se kniha pozvaných hostů.
Zámek patřil šlechtickému rodu, krátce před první světovou válkou byl ale prodán posledním majitelům, rodině statkáře. Ti se z něj těšili jen do roku 1948, kdy byl znárodněn a vrácen byl až v roce 1989 v restituci. Prázdný je minimálně 15 let.
(Fotografie jsou staršího data, dnes interiér vypadá podstatně hůř.)